Polish English German

EDUKACJA I PRAWO

 

W wielu innych krajach gdzie zawód ten jest uznawany jego praktykowanie jest zalegalizowane według ogólnie opracowanych praw. Wspólną cechą wszystkich jurysdykcji jest leczenie wstępne poprzez bezpośredni kontakt z pacjentem, prawo i obowiązek do postawienia diagnozy, użycie zdjęć rentgenowskich.

Sieć akredytowanych agencji opracowały wspólne międzynarodowe standardy edukacji tej specjalizacji. Agencje te zostały zainicjowane przez konsula amerykańskiego do spraw edukacji chiropraktycznej (CCE), który od 1974 jest uznany przez Amerykańskie Biuro Edukacyjne. Aktualnie warunkiem przyjęcia do Chiropractic College jest ukończenie akredytowanego uniwersytetu, po czym następuje intensywny chiropraktyczny program trwający 4 lata. Po ukończeniu studiów, absolwenci przystępują do narodowych egzaminów licencyjnych.

Do uzyskania tytułu doktora chiropraktyki (D.C.) wymagane jest ukończenie minimum 5 letnich studiów na akredytowanym uniwersytecie lub w szkole. Zakres zagranicznych studiów chiropraktycznych zbliżony jest do studiów medycznych w zakresie anatomii czy fizjologii, w szczególności jednak koncentruje się na diagnozie, leczeniu i profilaktyce schorzeń układ mięśnioszkieletowego. W Polsce nie istnieje jeszcze szkoła chiropraktyki akredytowana przez Międzynarodowy Konsul Edukacji Chiropraktycznej (CCE-I) i wszyscy akredytowani doktorzy chiropraktyki posiadają zagraniczne kwalifikacje. Lista akredytowanych instytucji można znaleść na stronie http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_chiropractic_schools

 

Opinie o nas

 • Magdalena W

  19 listopada 2014

  Po 2 wizytach jestem ogromnie zadowolona, ból ustąpił:) Profesjonalne podejście do pacjenta. Polecam wszystkim w 100 % :)
 • Agnieszka Sz

  20 czerwca 2014

  Od kilku miesięcy leczyłam się na rwę kulszową ale nic nie pomagało. Zdecydowałam się podejść do gabinetu Nowacki Chiropraktyka. Już po pierwszej wizycie zauważyłam znaczną poprawę, a po trzeciej wizycie ból znikł w 95%. Okazało się, że wcale nie mam rwy kulszowej lecz spięte mięśnie. Wizyta kosztowała znacznie mniej niż leki!.
 • Jolanta H

  16 czerwca 2014

  Jestem bardzo zadowolona z leczenia w gabinecie Pana Dr Nowackiego. Od lat borykam się z problemami z kręgosłupem, leczenie 'zbiorowe' z NFZ nie pomagało, bole nasilały się. Dziękuję doktorowi za indywidualne podejście do każdego pacjenta i pomoc w zwalczaniu cierpienia. Miło mi, że jestem przyjmowana zawsze o umówionej porze, a życzliwość i delikatność Pana Doktora w podejściu do bólu jest szczególnym zaskoczeniem. Brak takiego zaangażowania wielu lekarzy, z którymi spotykam się na codzień. Dlatego jeszcze raz dziękuję.
 • 1
 • 2
 • 3
Znajdź chiropraktyka

Lista członków Polskiego Towarzystwa Chiropraktyki